Menu Zamknij

Andrespolia Wiśniowa Góra – Polonia Piotrków

PKS Polonia Piotrków pokonała Andrespolię

W meczu z Andrespolią PKS Polonia Piotrków Trybunalski wygrała 5:2 i awansowała na 2. miejsce w tabeli

Mecz rozegrano 25 września 2021 roku. Więcej o nim pod linkiem

PKS Polonia już na 2. miejscu

Wkrótce na stronie raport o stanie klas i drużyn z wyższych lig, a tutaj relacja na podstawie Facebooka Polonii

Spodziewaliśmy się trudnego meczu, choć wynik może wskazywać, że był on łatwy. Zespół Andrespolii tradycyjnie przyjechał się bronić, grając w ustawieniu 1-5-5. Cieszy że plan, który został przygotowany, na to spotkanie został zrealizowany. Strzelanie rozpoczął Adrian Malicki, który wykorzystał w 20 minucie rzut karny. 7 minut później dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Kacper Piotrowski i głowa pokonał bramkarza gości. W końcówce pierwszej połowy zawodnicy z Wiśniowej Góry wykorzystują nasze nieporozumienie i zmniejszają wyniki spotkania 2:1. Poloniści stworzyli jeszcze kilka groźnych sytuacji, ale bramkarz Wiśniowej się dwoił i troił albo zawiodła skuteczność.
Zaraz po przerwie pięknym uderzeniem popisał się Oskar Pióro i prowadzimy 3:1. W 83 minucie sprytem w polu karnym błysnął Marcin Mielczarski i wpakował piłkę do bramki 4:1. Goście nie mieli już nic do stracenia i coraz pewniej szukali drogi do naszej bramki. W bramce dobrze spisywał się Wojtczyk, który był pewnym punktem naszej drużyny. Ale w 86 minucie po prostym strzale skapitulował.
W 88 minucie goście otrzymali czerwoną kartkę za uderzenie łokciem w twarz Daniela Nowaczyka, który już na boisko nie wrócił. Całe zdarzenie tylko podrażniło polonistów i w 90 minucie meczu Oskar Pióro pokonuje, po raz drugi bramkarza z Wiśniowej Góry ustalając wynik meczu na 5:2.