Menu Zamknij

Początek października: na czym stoimy w poszczególnych ligach?

0
Nasza liczba obserwujących jest już prawie taka. Wejdź na nasz profil już dziś!​

GKS Bełchatów bez punktu we wrześniu

GKS Bełchatów we wrześniu zanotował czarną serię. Same porażki spowodowały spadek co prawda tylko o 1 lokatę, ale coraz bardziej grozi podopiecznym Patryka Rachwała walka o utrzymanie. Klub z Bełchatowa w ostatnich latach nie dostarczył lokalnym kibicom wielu powodów do radości. Co prawda wyprzedził Widzew w walce o awans do I ligi dwa sezony temu i awansował tam z niezłym poziomem sportowym, natomiast obecny od niego odbiega. Warto natomiast wspomnieć, że Damian Szymański, który kilka lat temu reprezentował barwy górniczego klubu zdobył bramę na wagę remisu Polski z Anglią.

Jak to wygląda w niższych ligach?

W 5 meczach III ligi Lechia Tomaszów Mazowiecki zdobyła 7 punktów i z 3 lokaty spadła na 7 pozycję. Wśród IV-ligowców na największą pochwałę we wrześniu zasłużyła Polonia Piotrków Tryb. Wygrała wszystkie mecze i jest w dalszym ciągu 7 punktów za prowadzącą Wartą Sieradz. Złą passę przełamał KS Paradyż, który pokonał w ostatniej kolejce ostatnią w tabeli Pogoń Zduńska Wola. Nie jest raczej dyskusyjne, że będzie może być tak jak i Skalnik Sulejów zagrożony spadkiem. Oba te kluby w ostatnim czasie zmieniły trenerów. Sulejów podobnie jak Bełchatów, nie zdobył we wrześniu ani punktu. Zmiana trenera z przełomu sierpnia i września w RKSie Radomsko poskutkowała zdobyciem 10 punktów. Omega Kleszczów dwa mecze wygrała i przegrała, a wszystkie niemal stoczyła z piotrkowskimi rywalami. Włókniarz Zelów natomiast w ostatniej kolejce zakończył serię meczów bez porażki, ale tak jak Omega i RKS plasuje się w grupie zespołów które zdobyły minimum 10 punktów.

Klasy

W okręgówce najlepiej we wrześniu spisała się Stal Niewiadów, tak jak i Pilica Przedbórz. Obydwie te drużyny wywalczyły komplet punktów. Stal w dwóch meczach miała problemy, i jej niesamowita passa była bliska zakończenia. Zarysowała się widoczna czołówka, a pozostałe kluby grają w kratkę i trudno o zauważenie jakichś zwyżkowych tendencji.

W niższych klasach, szczególnie ciekawie prezentuje się tabela grupy VI klasy A, gdzie 7 drużyn dzieli 5 punktów. W klasie B mamy wyraźnych – niepokonanych liderów, którzy będą nadal zabiegać o punkty i awans. W grupie V klasy A czołówkę tworzą 3 kluby, a dopiero w 5. kolejce wygraną odnotował spadkowicz z kl. O – Olimpia Wola Załężna

gks bełchatów vs astoria szczerców
Zawodnik GKS II Bełchatów. Fot. Piotr Tokarczyk

Podobne wpisy