Menu Zamknij

Przed startem III i IV ligi

II liga już bez GKS Bełchatów

Niestety bez happy endu zakończyła się wieloletnia przygoda GKS Bełchatów ze szczeblem ogólnopolskim. Wieloletnie kłopoty nabrały olbrzymiego rozmiaru, ponad możliwości tych, którzy starali się utrzymać to wszystko w ryzach. Z Klubu odchodzą kolejni zawodnicy, natomiast swoją drużynę GKS nadal będzie miał – drugą, na szczeblu okręgowym. Wkrótce zapewne okaże się czy wznowiona zostanie działalność pierwszej drużyny w sezonie. Znane są już podobne historie, m.in. Widzewa Łódź, który po upadłości, po trudnej drodze znów wzbił się na wysoki szczebel. Tego samego życzymy GKSowi!

III-ligowa Lechia

Za końcówkę rundy jesiennej Lechię Tomaszów Maz. trzeba docenić. Zanotowała w tym okresie 3 zwycięstwa i remis. W okresie przygotowawczym Lechia zanotowała wiele sparingów, z których większość kończyła się pozytywnymi wynikami. Z drużyną trenował Mateusz Kempski z GKSu Bełchatów, natomiast nie został ostatecznie w drużynie zakontraktowany. Przed zawodnikami trenera Damiana Bednarczyka raczej spokojne utrzymanie i finisz w czołówce, choć przy regularnie dobrej dyspozycji w grę wchodzi też walka o awans. Będzie o nią raczej trudno bez Artura Amrozińskiego, który przeszedł do I-ligowej Korony Kielce.

IV-ligowcy - ilu ich zostanie

W czołówce są 3 „nasze” drużyny – Polonia Piotrków, Omega Kleszczów i RKS Radomsko. Ci ostatni choć nie zapowiadają awansu, to chcą się szczególnie włączyć do walki o niego. Wydaje się, że drużyna po rozstaniu z Robertem Szwarcem i zatrudnieniu Pawła Ściebury, jest dużo bliższa spełnienia ambitnych założeń. W środku tabeli zarówno Włókniarz Zelów i Skalnik Sulejów. Ten drugi team zanotował w sparingach bardzo wysoką porażkę z rezerwami GKSu Bełchatów i zaczęto wieścić mu spadek. Skalnik zaczął też otwarcie szukać piłkarzy. Czy to syndromy słabości? Mamy nadzieję, że nie. Na 4 miejscu od końca, które nie daje utrzymania, pozostaje KS Paradyż. Podopieczni trenera Zbigniewa Podsiębierskiego mają przed sobą trudne zadanie.

Podobne wpisy