Menu Zamknij

Początek listopada: raport ligowy

Brunatni z przełamaniem, Lechia w kratkę

Gdy tworzył się poprzedni wpis nie było kolorowo. GKS Bełchatów bowiem we wrześniu nie zgarnął punktu. Październik zaczął od remisu, i poprawił wyniki. Na 15 możliwych punktów zdobył 7, i jest dzięki temu bliżej strefy gwarantującej utrzymanie. Podopiecznych trenera GKSu Patryka Rachwała dzielą od niej 3 punkty.

Trzecioligowa Lechia Tomaszów w październiku grała w kratkę. Dobre występy, jak wyjazdowe wygrane z Jagiellonią i Ursusem przeplatała domową niemocą. Największym rozczarowaniem był remis 0:0 z ostatnim w lidze Sokołem Aleksandrów. Październik zakończyli jeszcze gorzej, bo porażkami z Kutnem oraz dosyć sensacyjnym 0:3 w Pucharze Polski z Polonią Piotrków.

IV-ligowcy

Reprezentanci regionu piotrkowskiego, którzy z pewnością mają powody do radości to RKS Radomsko i Polonia Piotrków. Ci pierwsi wygrali wszystkie październikowe mecze, a drudzy jeden mniej. Obie te drużyny awansowały na najwyższy szczebel Pucharu Polski. Polonia dodatkowo ograła III-ligową Lechię Tomaszów. Zadowoleni z siebie są też pewnie zawodnicy Skalnika Sulejów, którzy wygrali 4 z 5 ligowych meczów i dobili do środka tabeli. Pozostałe drużyny grały w kratkę, a na granicy spadku balansuje Paradyż, który zdobył tylko 3 punkty

Klasy

Październikowe występy, i kolejne same wygrane mecze zapewniły Stali Niewiadów mistrzostwo jesieni w klasie okręgowej. W pojedynku z depczącą im po piętach Ceramiką wygrali 3:2. Ceramika poza tym meczem wygrała wszystko, także z Pilicą Przedbórz. Od tej trójki – czołówki odłączyły się rezerwy GKSu Bełchatów, notując m.in. niespodziewaną porażkę z outsiderem – Lubochnią. Ta szuka wiatru w żaglach, by powalczyć o utrzymanie. Pierwsze kroki już w tym celu podjęte – tymczasowy trener. Progres w październiku zanotowały też Omega II, Polonia Gorzędów i IKS Inowłódz. Stawka się wyrównała, druga połowa tabeli wciąż się pressuje.

O klasach A napiszemy więcej gdy zakończą rozgrywki, podobnie jak Klasa B. W niej finisz był bardzo interesujący. Gdzie dwóch się biło – Ceramika II i Skalnik II, tam trzeci skorzystał – Czartoria Ręczno. Przed ostatnią kolejką wszystkie 3 drużyny miały 20 punktów. Ceramika przegrała małe lokalne derby z Atomem Januszewice, a w bezpośrednim meczu „Czarta” pokonała Skalnika dzięki bramce w ostatniej minucie. Jako jedyna zatem nie przegrała jesienią meczu (jedyny remis – 0:0 z Ceramiką) i zasłużenie przezimuje na fotelu lidera.

Podobne wpisy